Nőgyógyászat
Epi-No - a szülési sérülések elkerülésére
Az Epi-No Delphine és az Epi-No Delphine Plus eszközök a medencefenék izmait rugalmassá és tágulékonnyá teszik, használatukkal elkerülhetővé válik a gátmetszés és a szülési sérülések kivédhetőek. Ezen kívül az eszközök segítenek a kitolási szakasz tennivalóinak elsajátításában. A szülés után is használható pár hónapig, biztosítván a gátizomzat erejének növekedését.
Az Epi-No használata mind az első,illetve a további terhességek előtt is ajánlatos, a szülés várható időpontja előtt 3 héttel érdemes elkezdeni a gyakorlatok végzését.
A szülést követően három héttel lehet elkezdeni a gátizomzat regenerációját célzó edzést az Epi-No val, amely akár a szüléstől számított 4-6 hónapig is folytatható. Ezek után érdemes tovább erősíteni a gátizomzatot a hüvelysúly alkalmazásával, amely kiválóan alakalmas a gátizomzat erejének megtartására, további növelésére, az életkor előrehaladta miatt esetlegesen kialakuló panaszok megelőzésére.
Mi a különbség az Epi-No Delphine Plus és az Epi-No eszközök között? Az előbbi műszeres visszajelzéssel rendelkezik, vagyis az eddzés során nyomon követhető a gátizomzat fejlődésének a folyamata.
Gyakran felmerülő kérdések:
1. Helyettesíthető e az Epi-No használata a hüvelysúllyal?
Sajnos nem. A hüvelysúly használata hosszabb távú, hiszen az izomzat tartóerejének növelése céljából javasoljuk használni - vagyis azért, hogy a gátizomzat képes legyen ellátni alapvető, a kismedence szerveit tartó funkcióját. Az Epi-No használata rövidebb távú, kifejezetten a szüléseket megelőző 3 héttel és az azt követő hat hónapon át érdemes használni.
2. Összefüggésbe hozható e az Epi-No használata a koraszüléssel?
Nem, többek között azért sem , mert az Epi - Not t a szülés előtti 3 héttel érdemes elkezdeni használni, ekkor pedig már nem beszélhetünk koraszülésről. Ugyanakkor természetesen figyelembe kell venni az eszközök használatának ellenjavallatait is - mint például a baba szokatlan fekvését, felszálló fertőzés veszélyét stb.
További információk, tanácsadás az Epi-No-ról, annak használatáról a LadyPower rendelőkben, illetve:
tel: 20/5747284,
http://ladypower.hu/epi-no-2/epi-no-szules-elott-szules-utan
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Hozzászólás (0 Hozzászólások)LadyPower rendelők
LadyPower rendelők:
A LadyPower rendelők szakmai vezetője Dr. Németh Zoltán szülész - nőgyógyász főorvos, a LadyPower konzervatív terápia megalkotója.
Győri LadyPower rendelő:
9023 Győr, Bartók Béla u. 20 Prof. Dr. Németh Zoltán Ph.D Időpont egyeztetés 17:00 után |
Budapesti LadyPower rendelő 1:
Budapest, Váci utca 63. V. kerület Dr. Gubás Péter Időpont egyeztetés 17:00 után |
Budapesti LadyPower rendelő 2:
Miskolci LadyPower rendelő:
Miskolc, Széchenyi utca 46 Dr. Gubás Péter A konzervatív terápiára időpont egyeztetés a miskolci LadyPower rendelőbe 17:00 után |
Interjúk a komplex terápiáról
Dr Németh Zoltán Főorvossal, a Lady Power Komplex Konzervatív terápia megalkotójával készült interjú megtekinthető a következő link segítségével- 12 min. 15 sec-tól:
http://tv2.hu/musoraink/tobb_mint_testor/5779_volgyesi_gabi_mindig_szeretett_elni.html
Hozzászólás (0 Hozzászólások)Szakirodalom - komplex konzervatív terápia
Szakirodalom - komplex konzervatív terápia - Dr. Németh Zoltán
Az International Urogynecology Journalban megjelent esettanulmány eredeti linkje
International Urogynecology Journalban megjelent esettanulmány 2011. január
Az International Urogynecology Journalban megjelent esettanulmány magyar verziója
A gátizomproblémák és kezelésük
Készítette: Miskolc TV, Gyöngykagyló című műsor- 2010. 11. 26.
Van-e nemzetközi irodalom a komplex konzervatív terápiáról?
Az International Urogynecology Journalban 2013 ban megjelent esettanulmány
Dr Németh Zoltán - Doktori (Ph.D.) értekezés, 2013
A hüvelysúlyok szerepe a stressz inkontinencia konzervatív kezelésében - Magyar Nőorvosok Lapja, 2014
Gátizomtorna a hüvelysúlyokkal
Segít a vizelettartási zavarok megszüntetésében és a szexuális élet kiteljesedésében
A gátizomzat jelentősége a nő életében
Dr. Gubás Péter, Dr. Németh Zoltán: A stresszinkontinencia konzervatív kezelésének lehetőségei (2017)
Előszó a cikkhez: Dr. Németh Zoltán: Előszó a 2017-es tanulmányhoz
Letölthető cikk: Dr. Gubás Péter, Dr. Németh Zoltán: A stresszinkontinencia konzervatív kezelésének lehetőségei
Megjelent: Magyar nőorvosok lapja - 80. évf. 4. sz. / 2017
Hozzászólás (0 Hozzászólások)GynoProtect - Szülés után is fitten!
Szeretettel köszöntöm honlapomon!
Dr. Gubás Péter szülész-nőgyógyász adjunktus
Egy hölgy életében gyermeke születése kétség kívül élete egyik legfontosabb pillanatának nevezhető. Sokan éveken át készülnek e nagy napra, hogy minden tökéletes lehessen. Egy gyermek születése mindig szép pillanatként kell, hogy megmaradjon az édesanya emlékezetében. Valóban, mi, szülész-nőgyógyász szakorvosok is hihetetlen erőfeszítéseket teszünk azért, hogy ez a pillanat a várakozásoknak megfelelő legyen.
Fontos azonban arra is figyelmet fordítani, hogy a születés pillanatának szépsége ne tűnjön tova, ne árnyékolja be az édesanya és gyermeke kapcsolatát a szülést követő, az abból adódó problémák ki nem mondása, elhanyagolása vagy nem megfelelő kezelése.
A hüvelyi szülés során a gátizomzat ugyanis túltágul, ezáltal maga az izomszövet sérül, vagyis sérül az izomzat beidegzése (N. pudendus), valamint sérülnek az izmokat a csonthoz rögzítő kötőszövetes rétegek (Avulsio). A szülést követő problémák – inkontinencia, sérvek (hólyagsérv, végbélsérv), méhsüllyedés – sajnos még ma is tabu témának számítanak nagyon sok esetben. A hölgyek ezeket a jelenségeket „természetesként" élik meg, úgy vélekednek, hogy „úgy sincs mit tenni ellene". Ez a gondolkodásmód alapvetően téves. A szülést követő hatodik héttől a megfelelő terápiát elkezdve a problémák akár teljes egészükben is megszüntethetőek, súlyosabb esetekben pedig az állapot javulása valószínűsíthető. Fontos tehát felállítani a megfelelő diagnózist, hogy elkezdődhessen a gátizomzat rehabilitációja, a hüvelysüllyedéses, hüvelysérves tendenciák megállítása, kezelése, visszafordítása.
A terápiás lehetőségekről bővebb információt kaphat a LadyPower rendelőkben, a LadyPower oldalon, valamint a Méhsüllyedés infó és a Hólyagsérv honlapokon.
Kétségtelen, hogy nem csak a szülés, hanem a szülést követő problémák is kihatnak az újszülött családjának egész életére, a meg nem oldott gondok negatív hatással lehetnek magára az anya-gyermek kapcsolatra is rövidebb és hosszabb távon egyaránt. A sokszor éveken, évtizedeken át fennálló kezeletlen panaszok nagyon sok szexuális zavar, félreértés okozói is egyben, melyek esetleg a szexuális élet feladásával is járhatnak.
A szülést követő esetleges problémákra és azok kezelési lehetőségeire való figyelem felhívást tehát legalább olyan fontos kérdésnek kell tekintenünk, mint a „nagy pillanatot", vagyis a szülést magát.
Dr. Gubás Péter szülész-nőgyógyász adjunktus